Kısa Yoldan Para Kazanmak!


Her insan hayatının belli dönemlerinde maddi sıkıntılara girmektedir. Bazen bu sıkıntılar öyle bir çoğalmaktadır ki ara ara haberlerde intihar edenleri bile görmekteyiz. Peki gerçekten para bu kadar değerli mi yoksa onu değerli yapan bizler miyiz?

Şüphesiz ki parasız bir şey yapma ihtimalimiz yoktur. Herkesin kendine göre bir bütçesi var ve bu bütçeye göre harcamasını yapmaktadır. İnsanlar istedikleri şeyleri alabilme uğruna saatlerce çalışmakta ve borç batağından kurtulamamaktadır. Aslında insan çoğu zaman kendi kendini borç batağına saplamaktadır. Atasözünde dendiği üzere "Ayağını yorganına göre uzat" meselesi maalesef uygulanamamakta ve insanlar kendilerini bile bile borç batağına sürüklemektedirler. Biraz birikimli olunsa azcık kemer sıkılsa belki daha rahat bir yaşam sürülebilecekken biz insanlar sıkıntılı yaşamayı daha çok seviyoruz sanki...

Peki başlığımızda dediğim gibi kısa yoldan para kazanma diye bir şey var mıdır? İnternet'te şöyle kazandım, böyle kazandım, bu işte çok iyi para var denen her şeyden bu kadar kolay para kazanılabilir mi? Kesinlikle bu sorunun cevabı HAYIR!

Bu kadar kolay para 30-40 milyonda bir yılbaşı ikramiyesinde olur ancak... Kimse uğraşmadığı, çabalamadığı bir işten kolayca para kazanamaz. İnternet'te görünen kolayca para kazanma denilen her şey her ne kadar kolay görünse de kendi çapında zorlukları elbette vardır. Örneğin ben şimdi blog yazarlığından kolayca para kazanıyorum dersem çok yalan olur. Çünkü bu işin öncelikle konu belirleme, araştırma ve uygun dille yazma kısımı öyle çabucak olmaması gerekir. Belli bir materyal taraması yapmak en doğrusudur. Bunun dışında insanların en çok neye ihtiyacı olduğunu iyi belirlemek bu yönde çalışmak daha çabuk başarı getirecektir.

Benim önerebileceğim en güzel para kazanma yöntemleri blog yazma, youtuber olma, program yazma ve İnternet sitesi tasarlama gibi uygulamalardır. Bu uygulamaları, bilgisayarı orta düzey kullanabilen herkes yapabildiği gibi hiç kullanamayan kişilerde belli bir süre araştırma yaptıkları takdirde bu konuda uzman olabileceklerdir. Bu yöntemler hemen para kazanabilecek yöntemler gibi gözükse de öyle değildir. Bu işler için öncelikle orta düzey bilgisayar bilgisi ve sabır gerekir. Bu işlemler en iyi şekilde kullanıldığı takdirde 6 ay gibi kısa sürede size ek gelir imkanı sağlar. Ek gelir diyorum çünkü ilk zamanlar çok yüksek rakamlar beklemek yanlış olur. Tabi ki istisnalar olabilir ama genel anlamda ilk kazançlar aylık 50 ile 400 TL arası değişebiliyor. Bu işleri yaparken en başta dediğim gibi oturup araştırma yapmak ve yaptığınız işin estetik ve tasarım kısmını iyi yapmak sizin avantajınıza olacaktır. Bu konularla alakalı ilerde daha detaylı yazılar paylaşmaya çalışacağım ancak sizlerde bir çok İnternet kaynaklarında bu konularla alakalı ilgi çekici yazılar bulabilirsiniz.

Kısa yoldan para kazanma dediğim için bir konuda uyarı yapma ihtiyacı da duyuyorum. İnternette yapılan döviz trade işlemleri, iddaa ve çiftlikbank tarzı oyunlar tamamen insanları aldatan, adeta insanları soyan uygulamalardır. İnsanlar kolay yoldan para kazanma hayaliyle bir miktar parasını buralara yatırıyor ve maalesef sonuç ciddi maddi kayıplar oluyor. Ne olursa olsun çabalamadan para kazanmak diye bir şey yoktur. O yüzden bilgisayar ile aranız iyi ise yapmak istediğiniz mesleği (yotuber,blogger vb.) iyi belirlemeniz ve en az 6 ay konuyla alakalı çalışmalar yapmalısınız. Ancak iyi gelire bu şekilde ulaşabilirsiniz. Yavaş yavaş ve acele etmeden yolunuza çıkın ve kendinize bir şeyler katarak ilerleyin...

Günümüz İnternet dünyası adeta büyük bir hazinedir. Bu hazineyi doğru kullanabilmek ve kullanırken de maddi ihtiyaçlarımıza cevap verecek düzeyde gelir elde etmek o kadar zor olmadığı gibi kolayda değildir. Eskiden "taşı sıksa suyunu çıkarır" tabirini "klavyeye dokunsa para basar" olarak değiştirmek hiçte yanlış olmaz diye düşünüyorum. Çünkü artık klavyeye doğru dokunan herkes çok iyi paralar kazanabiliyor. Klavyeye doğru basmak ise bu hazinenin içerisinde sizin çabanızla olacaktır. Sabırla çalışırsanız kolay yoldan elbette para kazanırsınız.

Bu konuda size en büyük sırrı vereyim; sabırla 1 sene sıkı çalışırsanız sonraki zamanlarda oturduğunuz yerden hesabınıza paralar akacaktır...

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.