Ayhan ÖZDEN - Borçtan Kurtul Allah Aşkına


ayhan özden, borçtan kurtul Allah aşkın, borçtan nasıl kurtulunur
Okuduğum en heyecan verici ve bana en çok yardımcı olan kitaplardan biri olarak listemin başında yer alıyor diyebilirim. Adından da anlaşılacağı üzere tamamen borçlarınızdan kurtulmanız için size ufak detaylar gösteren harika kitaplardan biridir. 


Bu kitabı facebook reklamlarında görmüştüm. Yazarın yapılan her yoruma tek tek cevap vermesi beni etkilemedi desem yalan olur. Bir yazar düşünün binlerce yoruma tek tek cevap vermiş. Ve yorumları okuduğumda olumsuz tek yorum görmedim. Bende borçlarımdan kurtulmak istediğim için merak ederek kitabı satın aldım.

Kitap elime ulaştığı andan itibaren hemen okumaya başladım. Kitapta en dikkat çeken özellik yazarın sanki sizinle yüz yüze konuşuyormuş gibi samimi bir dil kullanması ve akıcı bir sadelikle yazılmasıdır. Belli ki yazar çok fazla borç batağına saplanmış ve kendi tecrübelerini ve birikimlerini aktararak kitabı yazmış.

Kitapta öncelikle yazar kendi hayatındaki borçlardan bahsediyor. Daha sonra bu borçları belli bir plana koyarak nasıl üstesinden geldiğinden bahsediyor. Tabi bunları anlatırken de akla ve mantığa uymayan önlemlerden bahsetmiyor. Herkesin mantığına uyan ve bütçesine uygulayabileceği uygulamalardan bahsediyor. Kendi hayatında uyguladığı yöntemleri anlattıktan sonra 99 adımda nasıl borçtan kurtulabileceğinizi bir bir anlatıyor.
İlk bakışta kitapla borçtan kurtulunur mu diyenler olacaktır. Bu meseleyi kitaba bağlamak bana pek doğru gelmiyor. Nasıl ki elinizde bir matematik kitabı var ve siz bu kitabı baştan sona okuyorsunuz ancak pratik yapmadığınız sürece bu okumanız işe yaramıyorsa "Borçtan Kurtul Allah Aşkına" kitabı da aynıdır. Siz bu kitabı sadece okursanız bir işe yaramaz ancak okuduğunuzda belli başlı size uygun olan yöntemleri denerseniz zaten borçlu kalma ihtimaliniz yoktur.

Aslında bana göre kitabın asıl amacı size borçlarınızı ödetmek felan değil tamamen planlı ve ekonomik yaşama sanatını size öğretmektir. Bu kitap oldukça keyif verici ve ümit verici olduğundan tarafımdan kesinlikle tavsiye edilir. Umarım sizde kitabı bir an önce alır ve borçsuz yaşama sanatını Ayhan ÖZDEN'in yazımıyla bu kitaptan öğrenebilirsiniz.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.